Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Lax An: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Lax An
(view source)
Revision as of 21:06, 10 June 2014
31 bytes removed
,
10 June 2014
→Consonants
Revision as of 21:04, 10 June 2014
(
view source
)
Zomborgs
(
talk
|
contribs
)
(
→Consonants
)
← Older edit
Revision as of 21:06, 10 June 2014
(
view source
)
Zomborgs
(
talk
|
contribs
)
(
→Consonants
)
Newer edit →
Line 79:
Line 79:
| ı͗-
| ı͗-
| *h, *h
| *h, *h
|-
|
| *ʔ
| ı͗, ? ꜣ
| *ʔ
|-
|-
! Proto-Afroasiatic
! Proto-Afroasiatic
Zomborgs
266
edits