5,464
edits
Line 238: | Line 238: | ||
| -w- | | -w- | ||
|- | |- | ||
! Plural | ! colspan="6" |Plural | ||
|- | |||
! rowspan ="9"| Plural | |||
! 1st | ! 1st | ||
| v | | | ||
| | |||
| | |||
|v | |||
|- | |||
! 2nd | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|v | |||
|- | |||
! 1st Incl | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|v | |||
|- | |||
! 1st Excl | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|v | |||
|- | |||
! 2nd | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|v | |||
|- | |||
! 3rd Common | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|v | |||
|- | |||
! 3rd Neut. Anim. | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|v | |||
|- | |||
! 3rd Neut. Inanim. | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|v | |||
|- | |||
! 4th | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|v | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Minhast: | Minhast: |
edits