138,726
edits
m (→Tone) |
m (→Tone) |
||
Line 254: | Line 254: | ||
| low level / low checked (21~11) | | low level / low checked (21~11) | ||
| ''laun'' /ləu˨˩/ 'to smile' | | ''laun'' /ləu˨˩/ 'to smile' | ||
|- | |||
| '''-b''' | | '''-b''' | ||
| high level / high falling (55~53) | | high level / high falling (55~53) |
edits