6,788
edits
m (→Glossary) |
m (→Glossary) |
||
Line 112: | Line 112: | ||
|- | |- | ||
| ''mârze'' || tree{{sc|<2sg.m}} || | | ''mârze'' || tree{{sc|<2sg.m}} || | ||
|- | |||
| ''issám'' || fear{{sc|-sup}} || supine absolute. | |||
|- | |||
| ''mnádar'' || sleep{{sc|-pres.2sg}} || | |||
|} | |} | ||
edits