138,759
edits
m (→M) |
m (→C) |
||
Line 185: | Line 185: | ||
|- | |- | ||
|craugé||f||||||box, space | |craugé||f||||||box, space | ||
|- | |||
|crū̀||m||||PTal *kruw < PRT *k{{angbr|r}}uw 'swimmer' < *kuw 'swim'||fish | |||
|- | |- | ||
|cruozátte||f||||||east | |cruozátte||f||||||east |
edits