Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Eadlan: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Eadlan
(view source)
Revision as of 01:12, 24 July 2022
48 bytes removed
,
24 July 2022
m
→Vowels
Revision as of 01:07, 24 July 2022
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Phonology
)
← Older edit
Revision as of 01:12, 24 July 2022
(
view source
)
IlL
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Vowels
)
Newer edit →
Line 96:
Line 96:
| u
| u
|- align="center"
|- align="center"
!
High-mid
!
Mid
| e
| e
|
ɘ
|
ə
| o
| o
|- align="center"
! Low-mid
| ɛ
| ɐ
| ɔ
|- align="center"
|- align="center"
! Low
! Low
IlL
138,726
edits