Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
User:Praimhín/Rõktiap: Difference between revisions
User page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
User:Praimhín/Rõktiap
(view source)
Revision as of 04:21, 6 May 2016
48 bytes added
,
6 May 2016
→Pronouns
Revision as of 04:19, 6 May 2016
(
view source
)
Praimhín
(
talk
|
contribs
)
(
→Pronouns
)
← Older edit
Revision as of 04:21, 6 May 2016
(
view source
)
Praimhín
(
talk
|
contribs
)
(
→Pronouns
)
Newer edit →
Line 159:
Line 159:
! Pronoun !! Singular !! Plural
! Pronoun !! Singular !! Plural
|-
|-
|
Proximate
|| kir || kirs
|
Animate proximate
|| kir || kirs
|-
| Inanimate proximate || kul || kuls
|-
|-
| Obviative || za || zas
| Obviative || za || zas
Praimhín
7,723
edits