1,604
edits
| Line 7: | Line 7: | ||
| {{term|adjoo!}} || adieu! | | {{term|adjoo!}} || adieu! | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|akta!}} || look out! | ||
|- | |- | ||
| {{term| | | {{term|au!}} || ow!, ouch! | ||
|- | |- | ||
| {{term|bravou!}} || bravo! | | {{term|bravou!}} || bravo! | ||
| Line 58: | Line 58: | ||
|- | |- | ||
| {{term|haloo!}} || hello! | | {{term|haloo!}} || hello! | ||
|- | |||
| {{term|he?}} || huh? | |||
|- | |- | ||
| {{term|hei!}} || hey! | | {{term|hei!}} || hey! | ||
edits