7,406
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit Advanced mobile edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit Advanced mobile edit |
||
| Line 257: | Line 257: | ||
| *mar'''imō''' | | *mar'''imō''' | ||
| *mar'''imīz''' | | *mar'''imīz''' | ||
|- | |||
! Locative | |||
| *ankl'''ēi''' | |||
| *ankl'''ijau''' | |||
| *ankl'''izu''' | |||
| *mar'''ēi''' | |||
| *mar'''ijau''' | |||
| *mar'''izu''' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
edits