Proto-Rugic: Difference between revisions

Tags: Mobile edit Mobile web edit Advanced mobile edit
Tags: Mobile edit Mobile web edit Advanced mobile edit
Line 257: Line 257:
| *mar'''imō'''
| *mar'''imō'''
| *mar'''imīz'''
| *mar'''imīz'''
|-
! Locative
| *ankl'''ēi'''
| *ankl'''ijau'''
| *ankl'''izu'''
| *mar'''ēi'''
| *mar'''ijau'''
| *mar'''izu'''
|-
|-
|}
|}
7,406

edits