Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Alska: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Alska
(view source)
Revision as of 19:48, 23 February 2013
65 bytes added
,
23 February 2013
→Superlative
Revision as of 19:39, 23 February 2013
(
view source
)
Darthme
(
talk
|
contribs
)
(
→Diphthongs
)
← Older edit
Revision as of 19:48, 23 February 2013
(
view source
)
Darthme
(
talk
|
contribs
)
(
→Superlative
)
Newer edit →
Line 644:
Line 644:
|good
|good
|-
|-
!
lille
!
lang
|
lillere
|
langere
|
lillest
|
langest
|
little
,
small
|
long
,
tall
!hog
!hog
|højer
|højer
Line 661:
Line 661:
|eltest
|eltest
|old
|old
|-
|kald
|kaldere
|kaldest
|-
|lille
|smål
|smålest
|little, small
|-
|-
|}
|}
Darthme
924
edits