Haoli: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 475: | Line 475: | ||
| 0 || 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 | | 0 || 1 || 2 || 3 || 4 || 5 || 6 || 7 || 8 || 9 | ||
|- | |- | ||
| || || || || || || || || || | | mitat || edu || ket || har || neg || otte || hat || jet || njol || jeso | ||
|- | |- | ||
| 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 | | 10 || 11 || 12 || 13 || 14 || 15 || 16 || 17 || 18 || 19 | ||
|- | |- | ||
| || || || || || || || || || | | eduv || eduedu || eduhket || eduhar || eduneg || eduotte || eduhat || edujet || edunjol || edujeso | ||
|- | |- | ||
| 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 | | 20 || 21 || 22 || 23 || 24 || 25 || 26 || 27 || 28 || 29 | ||
|- | |||
| ketev || ketedu || ketket || kethar || ketneg || ketotte || kethat || ketjet || ketnjol || ketjeso | |||
|- | |||
| 10 || 20 || 30 || 40 || 50 || 60 || 70 || 80 || 90 || 100 | |||
|- | |||
| eduv || ketev || harav || negev || ottev || hatav || jetev || njolov || jesov || eduş | |||
|- | |||
| 100 || 200 || 300 || 400 || 500 || 600 || 700 || 800 || 900 || 1000 | |||
|- | |- | ||
| || || || || || || || || || | | || || || || || || || || || |