Haoli: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 405: | Line 405: | ||
=Numbers= | =Numbers= | ||
{| {{Table/bluetable}} style="text-align:center; vertical-align:middle" | {| {{Table/bluetable}} style="text-align:center; vertical-align:middle" | ||
!colspan="12"|Haoliadh Maur (Haoli Numbers) | !colspan="12"|Haoliadh Maur (Haoli Numbers) | ||
|- | |- | ||
| 0 || | |0 || 0 || mitat | ||
|- | |- | ||
| | |1 || 1 || edu | ||
|- | |- | ||
| | |2 || 2 || | ||
|- | |- | ||
| | |3 || 3 || | ||
|- | |- | ||
| | |4 || 4 || | ||
|- | |- | ||
| | |5 || 5 || | ||
|- | |- | ||
| | |6 || 6 || | ||
|- | |- | ||
| | |7 || 7 || | ||
|- | |- | ||
| | |8 || 8 || | ||
|- | |- | ||
| | |9 || 9 || | ||
|- | |||
|10 || A || | |||
|- | |||
|11 || B || | |||
|- | |||
|12 || C || | |||
|- | |||
|13 || D || | |||
|- | |||
|14 || E || | |||
|- | |||
|15 || F || | |||
|- | |||
|16 || G || | |||
|- | |||
|17 || H || | |||
|- | |||
|18 || J || | |||
|- | |||
|19 || K || | |||
|- | |||
|20 || 10 || uv | |||
|} | |} | ||