User:Juhhmi/Irbel: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
mNo edit summary |
m (→Vowels) |
||
Line 359: | Line 359: | ||
|ɨ: | |ɨ: | ||
| | | | ||
|- | |||
|æ | |||
|ɑ+ʲ | |||
|from ''ae'' | |||
|- | |||
|G | |||
|ʲä | |||
|rare, from ''ea'' | |||
|- | |||
|ú | |||
|u+ʲ | |||
|from ''uı'' | |||
|- | |||
|ɯ | |||
|ʲʉ | |||
|rare, from ''ıu'' | |||
|} | |} | ||