Is Burunking/Vocabulary: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Home :) |
(→Home :) |
||
Line 161: | Line 161: | ||
|- | |- | ||
| '''window''' || ''yeu'' | | '''window''' || ''yeu'' | ||
|- | |||
| '''knife''' || ''aneeto'' | |||
|- | |||
| '''hand-cart''' || ''buruji'' | |||
|- | |||
| '''key''' || ''geusa'' | |||
|} | |} | ||