Aoma/Dictionary: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→Dictionary) |
|||
Line 776: | Line 776: | ||
|heal | |heal | ||
| | | | ||
|- | |||
|musa | |||
|n | |||
|ambrosia (gods' food) | |||
|offering | |||
|- | |- | ||
|musi | |musi |