Kyrdan languages: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 233: | Line 233: | ||
| ''fuor'' | | ''fuor'' | ||
| ''khuor'' | | ''khuor'' | ||
|- | |||
! column | |||
| ''gukabir'' | |||
| ''guggabir'' | |||
| ''kukkapir'' | |||
| ''kukkapir'' | |||
| ''kukkapir'' | |||
| ''kukkupir'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Category:Language families]] | [[Category:Language families]] |