Peshpeg: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→Orthography) |
m (→Consonants) |
||
Line 79: | Line 79: | ||
| ʔ | | ʔ | ||
| | | | ||
|- | |||
! Affricates | |||
| | |||
| | |||
| t͡ʃ d͡ʒ | |||
| | |||
| | |||
|h | |||
|- | |- | ||
! Fricative | ! Fricative |