Sceptrian/Dictionary: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→Q) |
m (→Q) |
||
Line 533: | Line 533: | ||
|qotol|| n || stone | |qotol|| n || stone | ||
|- | |- | ||
|qóp||v||do | |qóp||n||act, deed | ||
|- | |||
|||v||do | |||
|- | |- | ||
|qut || n || room | |qut || n || room |