Kəthaulə: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→Vowels) |
(→Vowels) |
||
Line 143: | Line 143: | ||
|- | |- | ||
| '''au, ow''' || /aʊ̯/ || as ''ow'' in ‘c'''ow'''’ | | '''au, ow''' || /aʊ̯/ || as ''ow'' in ‘c'''ow'''’ | ||
|- | |||
| ''*'' || /Ø/ || when a vowel has a ring above it it is silent. | |||
|} | |} | ||