7,019
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit Advanced mobile edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit Advanced mobile edit |
||
Line 114: | Line 114: | ||
| r || ρ || ɾ || | | r || ρ || ɾ || | ||
|- | |- | ||
<!-- | |||
| p || π || p || | |||
|- | |||
| ph || πφ || pʰ || | |||
|- | |||
| b || μπ || b || | |||
|- | |||
| rowspan="2"| m || μ || rowspan="2"| m || | |||
|- | |||
| μβ || When mutated from /v/. | |||
|- | |||
| f || φ || f || | |||
|- | |||
| v || β || v || | |||
|- | |||
--> | |||
|} | |} | ||
edits