6,976
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit Advanced mobile edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit Advanced mobile edit |
||
Line 79: | Line 79: | ||
|- | |- | ||
| p || π || p || | | p || π || p || | ||
|- | |||
| ph || πφ || pʰ || | |||
|- | |- | ||
| b || μπ || b || | | b || μπ || b || | ||
Line 86: | Line 88: | ||
| μβ || When mutated from /v/. | | μβ || When mutated from /v/. | ||
|- | |- | ||
| v | | f || φ || f || | ||
|- | |||
| v || β || v || | |||
|} | |} | ||
edits