4,741
edits
Chrysophylax (talk | contribs) (Created page with "{| |- |Sano-mi||Ø–he-lé||mani-lla||keran-u |- |star-{{sc|1pl.poss.excl}}||{{sc|3sg-}}brighten-{{sc|fut}}||emptiness-{{sc|all}}||foe-{{sc|pl.anim}} |- |Aliya||ire-ma||nia||...") |
Chrysophylax (talk | contribs) mNo edit summary |
||
| Line 38: | Line 38: | ||
|lé||hala||le||hala||sori-ma-na||sori-ma-na | |lé||hala||le||hala||sori-ma-na||sori-ma-na | ||
|- | |- | ||
|lo!||retribution||lo!||retribution||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}} | |lo!||retribution||lo!||retribution||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}}||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}} | ||
|- | |- | ||
|lé||hala||le||hala||sori-ma-na-o | |lé||hala||le||hala||sori-ma-na-o | ||
|- | |- | ||
|lo!||retribution||lo!||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}}-{{sc|refl | |lo!||retribution||lo!||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}}-{{sc|refl}} | ||
|- | |- | ||
|lé||hala||le||hala||sori-ma-na||sori-ma-na | |lé||hala||le||hala||sori-ma-na||sori-ma-na | ||
| Line 48: | Line 48: | ||
|lo!||retribution||lo!||retribution||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}}||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}} | |lo!||retribution||lo!||retribution||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}}||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}} | ||
|- | |- | ||
|lé||hala|| | |lé||hala||sori-ma-na||so-lé-o | ||
|- | |||
|lo!||retribution||strength-{{sc|3pl.poss}}-{{sc|still.neg}}||disappear-{{sc|fut-refl}} | |||
|} | |} | ||