Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Arini: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Arini
(view source)
Revision as of 05:25, 29 August 2025
38 bytes added
,
29 August
→Phonology
Revision as of 05:19, 29 August 2025
(
view source
)
Señor Mayonesa
(
talk
|
contribs
)
No edit summary
← Older edit
Revision as of 05:25, 29 August 2025
(
view source
)
Señor Mayonesa
(
talk
|
contribs
)
(
→Phonology
)
Newer edit →
Line 569:
Line 569:
|-
|-
| Hr (Ṙ) || /x/ || [k̆] || n/a
| Hr (Ṙ) || /x/ || [k̆] || n/a
|-
| Hv (Ẇ) || /xʷ/ || [ʍ] || n/a
|-
|-
| Hy (Ḣ) || /xʲ/ || [ç] || n/a
| Hy (Ḣ) || /xʲ/ || [ç] || n/a
Señor Mayonesa
125
edits