Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Minhast: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Minhast
(view source)
Revision as of 00:10, 23 November 2014
61 bytes added
,
23 November 2014
m
→Theme 1 Affixes
Revision as of 23:58, 22 November 2014
(
view source
)
Anyar
(
talk
|
contribs
)
(
→Verb Types
)
← Older edit
Revision as of 00:10, 23 November 2014
(
view source
)
Anyar
(
talk
|
contribs
)
m
(
→Theme 1 Affixes
)
Newer edit →
Line 981:
Line 981:
! Meaning
! Meaning
! Additional Notes
! Additional Notes
|-
! Preparative
| -kār(a)-,-kar(a)-,
| to get ready to
|
|-
|-
! Expective
! Expective
Anyar
5,468
edits