1,279
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 17: | Line 17: | ||
|- | |- | ||
|''byuf'' || [bjuf] || n. || precipitation, fall || | |''byuf'' || [bjuf] || n. || precipitation, fall || | ||
|- | |||
|''kyaðbyuf'' || [kjæð.bjuf] || n. || rain, rainfall || | |||
|- | |||
| | |||
|- | |- | ||
|''barat'' || [bæ.ɹæt] || n. || pain, struggle, suffering || | |''barat'' || [bæ.ɹæt] || n. || pain, struggle, suffering || |
edits