143,244
edits
m (→Given names) |
m (→Given names) |
||
| Line 80: | Line 80: | ||
|- | |- | ||
| ''Aiðon'' || || ''Aeḋán'' 'golden' (~ Bhlaoighne ''Aodhán'') || || || male || | | ''Aiðon'' || || ''Aeḋán'' 'golden' (~ Bhlaoighne ''Aodhán'') || || || male || | ||
|- | |||
| ''Crynú'' || || || || || female || | |||
|} | |} | ||