10
edits
Chickenduck (talk | contribs) |
Chickenduck (talk | contribs) |
||
Line 539: | Line 539: | ||
| perfective aspect marker | | perfective aspect marker | ||
| | | | ||
|- | |||
| ''sám" | |||
| Question word which/what | |||
| '''''Sám''' nar'' = '''Which''' one? (who?) | |||
|- | |- | ||
| ''sīk'' | | ''sīk'' |
edits