6,696
edits
Castillerian (talk | contribs) mNo edit summary |
Castillerian (talk | contribs) mNo edit summary |
||
Line 96: | Line 96: | ||
|{{cop|ⲗⲁ'''ϧ'''ⲏⲃⲥ}}, {{cop|ⲱⲛ'''ϧ'''}} | |{{cop|ⲗⲁ'''ϧ'''ⲏⲃⲥ}}, {{cop|ⲱⲛ'''ϧ'''}} | ||
|lo'''ch''', '''х'''ороший ([[wikipedia:Russian language|Russian]]) | |lo'''ch''', '''х'''ороший ([[wikipedia:Russian language|Russian]]) | ||
|- | |||
|align="center" |<big>ʔ</big> | |||
|{{cop|ⲫⲁϩⲩ}}, {{cop|ⲩⲣⲟ}}<ref>Usually left untranscribed and only found in short stressed vowels.</ref><br />{{IPA|/ˈpʰaʔhu/}}, {{IPA|/uˈɾɔʔ/}} | |||
|uh'''-'''oh | |||
|} | |} | ||
| valign="top" | | | valign="top" | |
edits