7,915
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 87: | Line 87: | ||
|- | |- | ||
|⟨ē⟩||/aɪ/ | |⟨ē⟩||/aɪ/ | ||
|- | |- | ||
|⟨h⟩ || /h/ | |⟨h⟩ || /h/ | ||
Line 132: | Line 124: | ||
|⟨ph⟩||/f/ | |⟨ph⟩||/f/ | ||
|- | |- | ||
|⟨q⟩||/ŋ/ | |||
|- | |||
|⟨qh⟩||/ɣ/ | |||
|- | |||
|⟨qj⟩||/ŋʲ/ | |||
|- | |||
|⟨qv⟩||/ŋʷ/ | |||
|- | |- | ||
|⟨r⟩||/ɹ̠/ | |⟨r⟩||/ɹ̠/ |
edits