7,915
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 102: | Line 102: | ||
|- | |- | ||
|⟨h⟩ || /h/ | |⟨h⟩ || /h/ | ||
|- | |- | ||
|⟨i⟩||/i/ | |⟨i⟩||/i/ | ||
Line 112: | Line 108: | ||
|- | |- | ||
|⟨j⟩||/j/ | |⟨j⟩||/j/ | ||
|- | |||
|⟨jh⟩||/xʲ/ | |||
|- | |- | ||
|⟨k⟩||/k/ | |⟨k⟩||/k/ | ||
Line 171: | Line 169: | ||
|- | |- | ||
|⟨v⟩||/w/ | |⟨v⟩||/w/ | ||
|- | |||
|⟨vh⟩||/xʷ/ | |||
|} | |} | ||
edits