7,915
edits
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 134: | Line 134: | ||
|- | |- | ||
|⟨nh⟩||/z/ | |⟨nh⟩||/z/ | ||
|- | |||
|⟨nl⟩||/dɮ/ | |||
|- | |||
|⟨nr⟩||/dʒ/ | |||
|- | |- | ||
|⟨p⟩||/p/ | |⟨p⟩||/p/ | ||
Line 143: | Line 147: | ||
|⟨qh⟩||/ɣ/ | |⟨qh⟩||/ɣ/ | ||
|- | |- | ||
|⟨qj⟩||/ | |⟨qj⟩||/ɡɣʲ/ | ||
|- | |- | ||
|⟨qv⟩||/ | |⟨qv⟩||/ɡɣʷ/ | ||
|- | |- | ||
|⟨r⟩||/ɹ̠/ | |⟨r⟩||/ɹ̠/ |
edits