138,982
edits
m (→L) |
m (→H) |
||
Line 363: | Line 363: | ||
|- | |- | ||
|híltī́n||v||||||draw, pull; prove, infer | |híltī́n||v||||||draw, pull; prove, infer | ||
|- | |||
|hirlúth||adj||||||unrighteous | |||
|- | |- | ||
|hōdáin||v||||||to act out, to work | |hōdáin||v||||||to act out, to work |
edits