143,244
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
| Line 88: | Line 88: | ||
|'''t'''eap | |'''t'''eap | ||
|s'''t'''and | |s'''t'''and | ||
|- | |||
|align="center" |<big>w</big> | |||
|kla'''v''' | |||
|ki'''w'''i | |||
|- | |- | ||
|align="center" |<big>v</big> | |align="center" |<big>v</big> | ||
|'''W'''aü | |'''W'''aü | ||
|'''v'''ery | |'''v'''ery | ||
|- | |- | ||
|align="center" |<big>c</big> | |align="center" |<big>c</big> | ||
| Line 197: | Line 197: | ||
|h'''i'''ve (some accents), h'''ae'''n ([[w:Finnish language|Finnish]]) | |h'''i'''ve (some accents), h'''ae'''n ([[w:Finnish language|Finnish]]) | ||
|- | |- | ||
|align="center" |<big> | |align="center" |<big>ai</big> | ||
| | |Pf'''ei'''z | ||
| | |sp'''i'''te ([[w:General American|GA]]), nam'''ai''' ([[w:Lithuanian language|Lithuanian]]) | ||
|- | |- | ||
|align="center" |<big>ao</big> | |align="center" |<big>ao</big> | ||
| Line 212: | Line 212: | ||
|tng'''aö'''r | |tng'''aö'''r | ||
|st'''ar''' ([[w:General American|GA]]) | |st'''ar''' ([[w:General American|GA]]) | ||
|- | |||
|align="center" |<big>aʉ</big> | |||
|zb'''aü''' | |||
|c'''au''' ([[w:Welsh language|Welsh]], but rounded) | |||
|- | |- | ||
|align="center" |<big>eə</big> | |align="center" |<big>eə</big> | ||
|l'''ea'''n | |l'''ea'''n | ||
|'''a'''nt ([[w:General American|GA]]), m'''ehr''' ([[w:German language|German]]) | |'''a'''nt ([[w:General American|GA]]), m'''ehr''' ([[w:German language|German]]) | ||
|- | |- | ||
|align="center" |<big>iə</big> | |align="center" |<big>iə</big> | ||
| Line 232: | Line 228: | ||
|K'''oa'''s | |K'''oa'''s | ||
|h'''or'''n, T'''or''' ([[w:German language|German]]) | |h'''or'''n, T'''or''' ([[w:German language|German]]) | ||
|- | |- | ||
|align="center" |<big>uə</big> | |align="center" |<big>uə</big> | ||