138,759
edits
m (→P) |
m (→H) |
||
Line 87: | Line 87: | ||
|he||what (interrogative pronoun)|| || | |he||what (interrogative pronoun)|| || | ||
|- | |- | ||
|heal||what (relativizer)|| || | |heal||who, what (relativizer)|| || | ||
|- | |||
|huyhöck||request|||| | |||
|- | |- | ||
|häp||bear, carry|||| | |häp||bear, carry|||| | ||
|- | |- | ||
|häpp||relentlessly pursue, harangue, pillory|||| | |häpp||relentlessly pursue, harangue, pillory|||| | ||
|- | |- | ||
|höckfjoll||understand|||| | |höckfjoll||understand|||| |
edits