143,244
edits
m (→N) |
m (→J) |
||
| Line 110: | Line 110: | ||
|- | |- | ||
!Trây!!Meaning (English)!!Etymology!!Notes | !Trây!!Meaning (English)!!Etymology!!Notes | ||
|- | |||
|ja||is (copula)|| || | |||
|- | |- | ||
|Jahl||hair (on head)|| || | |Jahl||hair (on head)|| || | ||
|- | |- | ||
|Jall||pot|| || | |Jall||pot|| || | ||
|- | |- | ||
|joal||that (relativizer)|| || | |joal||that (relativizer)|| || | ||