40,539
edits
Line 418: | Line 418: | ||
! mediary !! comparative !! simultaneous !! causal !! purposive !! adverbial | ! mediary !! comparative !! simultaneous !! causal !! purposive !! adverbial | ||
|- | |- | ||
| - | | -nwa- || -ki- || -ha- || -tï- || -xa- || -ro- | ||
|} | |} | ||
| valign="top" | | | valign="top" | |
edits