1,604
edits
m (Jeppesper moved page Germian/Common verbs to Germian/Verbs) |
No edit summary |
||
| Line 4: | Line 4: | ||
|- | |- | ||
| {{term|verb}} || verb | | {{term|verb}} || verb | ||
|- | |||
| {{term|aflusten}} || to relieve oneself, to urinate, to defecate | |||
|- | |- | ||
| {{term|andemen}} || to breathe | | {{term|andemen}} || to breathe | ||
edits