1,590
edits
No edit summary |
(→Verbs) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
Line 268: | Line 268: | ||
|- | |- | ||
| {{term|saamelderen}} || to coparent | | {{term|saamelderen}} || to coparent | ||
|- | |||
| {{term|saimsen}} || to seem | |||
|- | |- | ||
| {{term|saugen}} || to suck | | {{term|saugen}} || to suck |
edits