Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Linguifex
Disclaimers
Linguifex
Search
Germian/Adjectives: Difference between revisions
Page
Discussion
← Older edit
Newer edit →
Germian/Adjectives
(view source)
Revision as of 20:27, 23 February 2024
28 bytes added
,
23 February
→Colors
Revision as of 20:12, 23 February 2024
(
view source
)
Jeppesper
(
talk
|
contribs
)
No edit summary
← Older edit
Revision as of 20:27, 23 February 2024
(
view source
)
Jeppesper
(
talk
|
contribs
)
(
→Colors
)
Newer edit →
Line 198:
Line 198:
|-
|-
| {{term|lict}} || light
| {{term|lict}} || light
|-
| {{term|pale}} || bleek
|-
|-
| {{term|haazic}} || hazy
| {{term|haazic}} || hazy
Jeppesper
1,549
edits