Germian/Nouns: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
Line 718: Line 718:
|-
|-
| {{term|amfibi}} || amphibian
| {{term|amfibi}} || amphibian
|-
| {{term|axolotel}} || axolotl
|-
|-
| {{term|froc}} || frog
| {{term|froc}} || frog
|-
|-
| {{term|pad}} || toad
| {{term|pad}} || toad
|-
| {{term|salamander}} || salamander
|-
|}
|}


1,604

edits

Navigation menu