1,604
edits
| Line 718: | Line 718: | ||
|- | |- | ||
| {{term|amfibi}} || amphibian | | {{term|amfibi}} || amphibian | ||
|- | |||
| {{term|axolotel}} || axolotl | |||
|- | |- | ||
| {{term|froc}} || frog | | {{term|froc}} || frog | ||
|- | |- | ||
| {{term|pad}} || toad | | {{term|pad}} || toad | ||
|- | |||
| {{term|salamander}} || salamander | |||
|- | |||
|} | |} | ||
edits