Germian/Nouns: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 642: Line 642:


{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
|+ Reptile
|+ Reptiles
! width=50% | Germian !! width=50% | English
! width=50% | Germian !! width=50% | English
|-
|-
Line 658: Line 658:


{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
|+ Invertebrate
|+ Invertebrates
! width=50% | Germian !! width=50% | English
! width=50% | Germian !! width=50% | English
|-
|-
| {{term|invertebrat}} || invertebrate
| {{term|invertebrat}} || invertebrate
|-
! width=100% | Insects | English
|-
|-
| {{term|incekt}} || insect, bug
| {{term|incekt}} || insect, bug
Line 698: Line 700:


{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
|+ Crustacean
|+ Crustaceans
! width=50% | Germian !! width=50% | English
! width=50% | Germian !! width=50% | English
|-
|-
Line 708: Line 710:


{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
|+ Mollusk
|+ Mollusks
! width=50% | Germian !! width=50% | English
! width=50% | Germian !! width=50% | English
|-
|-
Line 722: Line 724:


{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
{| class="wikitable" width=60% style="text-align: center;"
|+ Amphibian
|+ Amphibians
! width=50% | Germian !! width=50% | English
! width=50% | Germian !! width=50% | English
|-
|-
1,604

edits

Navigation menu