IPA for Etlish: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 210: Line 210:
|hearth
|hearth
|b'''ai'''t
|b'''ai'''t
|-
|align="center" |<big>{{IPA|oi}}</big>
|{{term|toinen|t'''oi'''nen}}
|second
|b'''oy'''
|-
|-
|align="center" |<big>{{IPA|ou}}</big>
|align="center" |<big>{{IPA|ou}}</big>
108,443

edits

Navigation menu