138,759
edits
m (→H) |
m (→H) |
||
Line 152: | Line 152: | ||
|- | |- | ||
|Hon, Honet||''n, m''||LC: /hoːn/||death|| || | |Hon, Honet||''n, m''||LC: /hoːn/||death|| || | ||
|- | |||
|huck, hucke, Hucks||''v''||||hit|||| | |huck, hucke, Hucks||''v''||||hit|||| | ||
|- | |- |
edits