138,726
edits
m (→W) |
m (→N) |
||
Line 266: | Line 266: | ||
|- | |- | ||
|nie||''pron''||LC: /nie/||''co-relative pronoun''||from Proto-Gamedan {{recon|''ʔinē''}}, an anaphoric pronoun || | |nie||''pron''||LC: /nie/||''co-relative pronoun''||from Proto-Gamedan {{recon|''ʔinē''}}, an anaphoric pronoun || | ||
|- | |||
|Nitt, Þenütte||''n, m''||LC: /nitt/||leaf|||| | |||
|- | |- | ||
|Nund, Nunder||''n, m''||||book|||| | |Nund, Nunder||''n, m''||||book|||| |
edits