138,759
edits
m (→R) |
m (→S) |
||
Line 333: | Line 333: | ||
|- | |- | ||
|schnok, schnak, Schniek||''v''||LC: /ˈçnoːk/ || fear|||| | |schnok, schnak, Schniek||''v''||LC: /ˈçnoːk/ || fear|||| | ||
|- | |||
|Schweis, Schweiset||''n, m''||||plough|||| | |||
|- | |- | ||
|schwilm||''adj''|| || joyful || || | |schwilm||''adj''|| || joyful || || |
edits