143,244
edits
m (→Tone box) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
m (→Tones) Tags: Mobile edit Mobile web edit |
||
| Line 186: | Line 186: | ||
| mid-fall | | mid-fall | ||
| ''kâ'' /kɑ˦˨/ 'to imprint, to stamp' | | ''kâ'' /kɑ˦˨/ 'to imprint, to stamp' | ||
| | |||
|- | |||
| '''a{{hoi}}''' | |||
| /11ʔ/ (11) | |||
| stop | |||
| ''ka{{hoi}}'' /kɑ11ʔ/ '<i>Uva lactuca</i>' | |||
| | | | ||
|} | |} | ||