138,759
edits
mNo edit summary |
mNo edit summary |
||
Line 66: | Line 66: | ||
|- | |- | ||
| ''lióve'' || From ''lióven'' 'to love' || /ˈlʲoːvə/ || ''n, f'' || love || Liebe || | | ''lióve'' || From ''lióven'' 'to love' || /ˈlʲoːvə/ || ''n, f'' || love || Liebe || | ||
|- | |||
| ''síde'' || PGmc {{recon|''sīdǭ''}} || /ˈsʲiːdə/ || ''n, f'' || side; page || Seite || | |||
|} | |} | ||
[[Category:Þiúdьsk]][[Category:Dictionaries]] | [[Category:Þiúdьsk]][[Category:Dictionaries]] |
edits