544
edits
m (→Testing Area) |
|||
Line 36: | Line 36: | ||
| Common || Vađo<br />''man'' || Vađot || Vađos || Vađoñ || Vađor | | Common || Vađo<br />''man'' || Vađot || Vađos || Vađoñ || Vađor | ||
|- valign="top" style="background-color:rgb(255,200,200);" | |- valign="top" style="background-color:rgb(255,200,200);" | ||
| Lunar || Džasamo<br />''owl'' || | | Lunar || Džasamo<br />''owl'' || Džasamoä || Džasamoi || Džasamou || Džasamoy | ||
|- style="background-color:rgb(255,220,220);" valign="top" | |- style="background-color:rgb(255,220,220);" valign="top" | ||
| Solar || | | Solar || Bäriazo<br />''eagle'' || Bäriazoä || Bäriazoi || Bäriazou || Bäriazoy | ||
|- style="background-color:rgb(255,200,200);" | |- style="background-color:rgb(255,200,200);" | ||
| Terrestrial || - || - || - || - || - | | Terrestrial || - || - || - || - || - | ||
|- valign="top" style="background-color:rgb(255,220,220);" | |- valign="top" style="background-color:rgb(255,220,220);" | ||
| Aquatic || | | Aquatic || Sonqaro<br />''river'' || Sonqaroä || Sonqaroi || Sonqarou || Sonqaroy | ||
|- style="background-color:rgb(255,200,200);" | |- style="background-color:rgb(255,200,200);" | ||
| Phenomenal || - || - || - || - || - | |||
|- style="background-color:rgb(200,255,200);" | |||
| rowspan="7" | Dative | |||
|- valign="top" style="background-color:rgb(220,255,220);" | |||
| Common || Vađan<br />''man'' || Vađanä || Vađans || Vađaneñ || Vađaner | |||
|- valign="top" style="background-color:rgb(200,255,200);" | |||
| Lunar || Džasamn<br />''owl'' || Džasamnä || Džasamni || Džasamnu || Džasamny | |||
|- style="background-color:rgb(220,255,220);" valign="top" | |||
| Solar || Bäriazn<br />''eagle'' || Bäriaznä || Bäriazni || Bäriaznu || Bäriazny | |||
|- style="background-color:rgb(200,255,200);" | |||
| Terrestrial || - || - || - || - || - | |||
|- valign="top" style="background-color:rgb(220,255,220);" | |||
| Aquatic || Sonqarn<br />''river'' || Sonqarnä || Sonqarni || Sonqarnu || Sonqarny | |||
|- style="background-color:rgb(200,255,200);" | |||
| Phenomenal || - || - || - || - || - | | Phenomenal || - || - || - || - || - | ||
|} | |} |
edits