1,279
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 31: | Line 31: | ||
|- | |- | ||
|''arintap'' || [æ.ɹin.tæp] || n. || star || Haoli borrowing | |''arintap'' || [æ.ɹin.tæp] || n. || star || Haoli borrowing | ||
|- | |||
|''arintapsar'' || [æ.ɹin.tæp.sæɹ] || n. || starship || Haoli borrowing | |||
|- | |- | ||
|''ðeg'' || [ðɛg] || n. || book, writings || Haoli borrowing | |''ðeg'' || [ðɛg] || n. || book, writings || Haoli borrowing |
edits