Alska: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 644: | Line 644: | ||
|good | |good | ||
|- | |- | ||
! | !lang | ||
| | |langere | ||
| | |langest | ||
| | |long, tall | ||
!hog | !hog | ||
|højer | |højer | ||
Line 661: | Line 661: | ||
|eltest | |eltest | ||
|old | |old | ||
|- | |||
|kald | |||
|kaldere | |||
|kaldest | |||
|- | |||
|lille | |||
|smål | |||
|smålest | |||
|little, small | |||
|- | |- | ||
|} | |} |